Poznajmy się

Portret Magdy

W fotografowaniu uwielbiam to, że w kadrze można złapać chwile niesamowicie ulotne, które mogłyby zostać prędzej czy później zapomniane, albo niezauważone - a dzięki zdjęciom - one wciąż żyją. Gdy robię zdjęcia, staram się być niewidoczna, by jak najmniej samą sobą zakłócać bieg wydarzeń i jak najlepiej wyłapywać emocjonalne smaczki. Kocham momenty, detale, małe i duże gesty, uśmiechy, wzruszenia, emocje. Moja przygoda z aparatem zaczęła się, gdy miałam 12 albo 13 lat i z uporem maniaka wynajdywałam na łąkach coraz to nowe kwiatki, trawki i żyjątka. Dzisiaj bohaterami moich zdjęć są ludzie i ważne w ich życiach momenty (które nierzadko wzruszają mnie samą) i jestem ogromnie wdzięczna, że dane jest mi być z nimi w takich istotnych chwilach.

Prywatnie jestem świeżo upieczoną żoną mojego ulubionego Jacka, "mamą" dwóch uroczych kotów - szarego Buby i rudego Kaktusa. Kocham podróże. Mam bzika na punkcie Islandii, którą odwiedziłam dotychczas dwa razy, ale na pewno będzie ich więcej. Podczas jednego z tych wyjazdów zrobiłam zdjęcia do mojej pracy dyplomowej i w ten sposób ukończyłam (uff!) studia na gdańskiej ASP. Muzycznie od wielu lat jestem fanką Archive, a niedawno pokochałam muzykę Aurory. Wychodzi więc na to, że gdy nie fotografuję, jestem zajęta głaskaniem kotów, albo myśleniem o kolejnych wyjazdach, słuchając muzyki, która wywołuje we mnie dużo emocji.

Czy mam jakieś fotograficzne marzenia? Dla mnie największą radochą jest fotografowanie Waszego szczęścia. Im bardziej Wasz ślub będzie zrobiony po Waszemu i na Waszych zasadach, tym więcej frajdy sprawi Wam i tym piękniejsze emocje będą temu towarzyszyć. Marzę więc o tym, by trafiać na pary, które nie wstydzą się swoich emocji, są otwarte, z którymi nadawać będę na podobnych falach i które mi zaufają, żeby razem stworzyć tę jedyną pamiątkę na całe życie. A gdyby jeszcze te pary zechciały mnie zabrać w jakieś piękne miejsca (np. na sesję na Islandii;)), to już w ogóle kosmos!

Na codzień mieszkam w Gdańsku i to właśnie tutaj (oraz w okolicach rodzinnego Słupska) najczęściej fotografuję. Jestem jednak otwarta na współpracę na terenie całego Pomorza, kraju i poza jego granicami. 🙂